لینک های مفید

 

 

 

 

  تعداد بازدید :10246690  

.:: به وب سايت دانشگاه بوعلي سينا خوش آمديد. ::.

شرح خبر

 

17/10/1392

جناب آقای مهندس کیوان مرادیان رئیس صندوق رفاه دانشجویان در نشست خبری اشاره نمودند که بودجه وام دانشجویی کاهش یافته است

بودجه وام شهریه در لایحه بودجه 93 به 100 میلیاردتومان کاهش یافته است

جناب آقای مهندس کیوان مرادیان با اعلام این خبر، به بیان نکات زیر پرداخت؛

میزان بودجه وام شهریه دانشجویی در سال‌های گذشته روند کاهشی داشته است؛ در سال 91 این بودجه 170 میلیارد تومان بود که این رقم در سال جاری به 135 میلیارد تومان کاهش یافت؛ در لایحه بودجه 93 نیز این عدد به 100 میلیارد تومان کاهش یافته است.

بودجه عمومی سال 92 صندوق رفاه در لایحه دولت 65 میلیارد تومان بود که این رقم در مجلس به 130 میلیارد تومان افزایش یافت، اما تاکنون تنها 50 میلیارد تومان از آن به صندوق رفاه اختصاص یافته است.

قبل از تشدید تحریم‌ها علیه ایران، صندوق رفاه دانشجویان برای مقابله با این تحریم‌ها "کمیته مقابله با تحریم" را راه‌اندازی کرد و این کمیته نیز راهکارهایی را برای انجام فعالیت‌های صندوق پیش‌بینی کرده است و همین پیش‌بینی‌ها موجب شده است تا دانشجویان برای دریافت تسهیلات، با مشکل روبرو نشوند.

در سال 90 صندوق 186 میلیارد تومان انواع تسهیلات را به دانشجویان پرداخت کرد که در سال 91 نیز پیش‌بینی شده بود 270 میلیارد تومان از سوی صندوق ارائه شود که به دلیل کاهش تخصیص‌ها، این میزان به 210 میلیارد تومان کاهش یافت.

در سال جاری تاکنون 200 میلیارد تومان انواع تسهیلات به دانشجویان پرداخت شده است؛‌ تا پایان دی ماه نیز مبلغ 150 میلیارد تومان دیگر برای ارائه تسهیلات به دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد که مربوط به نیمسال تحصیلی دوم است؛‌ از این اعتبار، ‌حدود 80 میلیارد تومان وام شهریه است که حدود 40 میلیارد از آن سهم دانشگاه آزاد خواهد بود.

طی دو سال گذشته صندوق رفاه دانشجویان "منابع راهبردی" تعیین کرده است تا در صورت تأخیر یا کاهش تخصیص‌ها، بتواند فعالیت‌های خود را مدیریت کند؛ از محل این منابع، بیش از 100 میلیارد تومان مدیریت منابع صورت گرفته است.

در مهرماه امسال 300 هزار دانشجو از انواع تسهیلات صندوق رفاه به مبلغ 140 میلیارد تومان استفاده کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم که در بهمن ماه امسال نیز 350 تا 400 هزار دانشجوی دیگر بتوانند از تسهیلات صندوق استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری نسیم

 

نظر شما درباره اين خبر

 

 
 
نام فرستنده
پست الكترونيك  
نظر شما
 
 

همایشها

 

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین

 

 

Copyright © 2005 Buali Sina University. All rights reserved