لینک های مفید

 

 

 

 

  تعداد بازدید :10246799  

.:: به وب سايت دانشگاه بوعلي سينا خوش آمديد. ::.

شرح خبر

 

16/09/1392

روز دانشجو را به دانشجویان گرامی تبریک عرض می نماییم

یکی از رازهای استمرار هر انقلاب، جامعه علمی و دانشگاهی آن است، دانش همیشه با انسان و در خدمت انسان بوده است و حتّی سرنوشت حکومت ها با آن رقم می خورد

رسالت دانشجو

رسالت اصلی دانشگاه اسلامی، تربیت انسان است و هدف اساسی دانشجو، رسیدن به کمالات والای انسانی است. در فرع این تربیت انسانی، دانشجوی مسلمان دو وظیفه مهم دیگر بر عهده دارد: نخست این که کوشش کند تا به بالندگی علمی، آموزشی و پژوهشی برسد و جامعه دانشگاهی را سیراب کند و رسالت دیگر او هنگامی است که وارد جامعه شده و با رویدادها و مناسبات اجتماعی و سیاسی مواجه می شود دانشجو باید در قبال سرنوشت جامعه با کوله باری از تعهد و دانش، به نقادی و اصلاح بپردازد.

دانشجوی موفق

انسان در تمام فعالیت های خویش در پی هدف است و برای رسیدن به هدف تلاش و کوشش می کند. رسیدن به هدف مساوی با موفقیت انسان است.دانشجوی موفق کسی است که هدف را درست انتخاب کند و برای دست یابی به هدف خویش پشتکار و همت داشته باشد. امام صادق، علیه السلام، دراین باره می فرماید:سه چیز انسان را از دست یابی به موفقیت باز می دارد: همت کوتاه، چاره اندیشی کم، و رای سست. پس برای رسیدن به اهداف بزرگ، باید بزرگ اندیش، تیزبین و باهمت بود.

 

نظر شما درباره اين خبر

 

 
 
نام فرستنده
پست الكترونيك  
نظر شما
 
 

همایشها

 

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین

 

 

Copyright © 2005 Buali Sina University. All rights reserved