لینک های مفید

 

 

 

 

  تعداد بازدید :10247240  

.:: به وب سايت دانشگاه بوعلي سينا خوش آمديد. ::.

شرح خبر

 

17/06/1392

استقرار گروه جهادی دانشگاه در سه روستای توابع گل تپه

سرپرست گروه جهادی دانشگاه بوعلی سینا گفت: گروه جهادی دانشگاه بوعلی سینا در روستاهای توابع گل تپه مستقر شد و در ۲۰ موضوع جهادی علاوه بر کارهای عمرانی و فرهنگی به پیگیری مشکلات مردم این روستاها از مسؤولان پرداخته است.

آقای میلاد زارعی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار کرد: قبل از شروع اردو حدود 40 روستا توسط تیم شناسایی، مورد بررسی قرار گرفت و نهایاتا این سه روستا انتخاب شدند. وی درباره کارهای فرهنگی انجام گرفته افزود: طی این مدت، جلسات قرآن، کلاس های آموزش احکام، پخش و نقد فیلم و فعالیت های ورزشی توسط برادران و کلاس های عروسک سازی، خیاطی، همسرداری و عقاید هم توسط خواهران انجام شد. اودرباره دیگر فعالیت های خواهران اظهارکرد: چند متخصص مامایی هم برای معاینه بانوان به منطقه آمدند که با هماهنگی‌های انجام گرفته برای تهیه دارو، قرار است معالجه هم انجام بگیرد.

آقای زارعی درباره فعالیت های عمرانی انجام گرفته افزود: ساخت سرویس بهداشتی و دیوار مدرسه قلیچ باغی مهمترین فعالیت عمرانی انجام گرفته است. ی گفت: همچنین فعالیت هایی برای اشتغال زایی و گسترش کشاورزی هم انجام گرفته است.

او درباره همکاری مسئولان نیز افزود: آموزش و پرورش قول تامین تمام مصالح را به ما داده بود که فقط آجر را تامین کرد و بقیه مصالح را مجبور شدیم از جای دیگر تامین کنیم، هلال احمر و مرکز بهداشت کبودرآهنگ همکاری خوبی با ما داشت.وی درباره مشکلات مردم روستا اظهار کرد: با حضور گروه های جهادی در این چند روز نماز جماعت در این روستاها برگزار می شود ولی متاسفانه 2 سال است که در این روستاها نمازجماعت برگزار نمی شود و روحانی هم حضور ندارد. روستای سراب هم در روز فقط 45 دقیقه آب دارد همچنین همه روستاها مشکل فاضلاب دارند، مسجد روستای قلیچ باغی هم برای تکمیل نیازمند مساعدت خیران است.

وی با اشاره به شرایط روستای گزل ابدال افزود: آن طوری که ما متوجه شدیم استان همدان یکی از آلوده ترین مناطق کشور از نظر تب مالت است و بخش گل تپه هم آلوده ترین منطقه استان است، بنابراین اهالی روستا علاقه مند به برگزاری دوره آموزش مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و حیوان هستند البته ما به مرکز بهداشت کبودرآهنگ برای این منظور مراجعه کردیم ولی تا کنون جواب مشخصی دریافت نکرده ایم.زارعی درباره مشکلات روستای سراب هم گفت: مهمترین مشکل مردم این روستا کمبود آب آشامیدنی است، مردم روستای سراب در روز فقط 45دقیقه آب دارند.

 

نظر شما درباره اين خبر

 

 
 
نام فرستنده
پست الكترونيك  
نظر شما
 
 

همایشها

 

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین

 

 

Copyright © 2005 Buali Sina University. All rights reserved