لینک های مفید

 

 

 

 

  تعداد بازدید :10246812  

.:: به وب سايت دانشگاه بوعلي سينا خوش آمديد. ::.

شرح خبر

 

16/02/1392

محکومیت هتک حرمت مرقد صحابی بزرگ پیامبر اسلام (ص) توسط دانشگاهیان

تجمع دانشگاهیان دانشگاه بوعلی سینا در محکومیت هتک حرمت مزار حجربن عدی از صحابی جلیل القدر پیامبر(ص) و امیرالمومنین (ع) ظهر دوشنبه 16 اردیبهشت ماه جاری در مسجد بزرگ دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین رستمی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر زلفی گل ریاست دانشگاه، طی سخنانی با محکوم کردن این اقدامات تفرقه افکنانه، بر لزوم واکنش قاطع همه مسلمانان نسبت به اینگونه حرکات مذبوحانه تاکید کردند و از حضور دانشگاهیان در این تجمع تشکر نمودند.

در پایان این مراسم، بیانیه ی دانشگاهیان قرائت شد که متن کامل آن بدین شرح می باشد:

بسمه تعالی

بار دیگر جهان اسلام در غم و اندوه هتک حرمتی جدید از سوی اردوگاه استکباری و مزدوران صهیونیزم فرو رفت. این بار دست دشمنان اسلام و تشیع از آستین تعصب کور و جاهلیت وهابی بیرون آمده و در اقدامی وقیح و بی سابقه به مزار مطهر و مضجع شریف حجربن عدی صحابی حضرت رسول اکرم-صلوات الله علیه- و حضرت علی -علیه السلام- جسارت کرده و ضمن نبش آن قبر نورانی، جنازه مطهر آن صحابی شهید و فرمانده بزرگ فتوحات صدر اسلام را از مرقد شریفش خارج و به مکان نا معلومی منتقل نمودند.

احترام به قبور در آموزه های دینی و سیره ی پیامبر اکرم -صلوات الله علیه- و اهل بیت عصمت و طهارت -سلام الله علیهم اجمعین- و نزد کلیه فرق و مذاهب از مسلمات دینی و اسلامی است.این اقدام وقیحانه به دست هرکس و یا هر گروه شورشی و تروریستی در سوریه صورت گرفته باشد، بی گمان زمینه ساز توطئه خطرناک ایجاد فتنه های مذهبی در میان مسلمانان در فضای رشد و شکوفائی بیداری اسلامی است.آمریکای جنایتکار و صهیونیسم بین الملل در جهت تغییر شرایط و معادلات نظامی در سوریه از یکسو به اتهام استفاده از سلاح شیمیایی به وسیله ی ارتش سوریه روی آورده و از سوی دیگر با باز گذاشتن دست تروریست های مسلح در آن کشور با انجام اموری غیرانسانی و غیراسلامی درصدد تضعیف جریان مقاومت و اعمال فشار از سوی مجامع بین المللی بر روند تحولات سوریه است.

ما اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه بوعلی سینا ضمن محکوم نمودن این حرمت شکنی بزرگ، خواهان پیگیری این حرکات توهین آمیز نسبت به مقدسات اسلامی از مجاری قانونی و حقوقی در سطوح ملی و بین المللی هستیم.همچنین از مسلمانان انتظار داریم تا نسبت به این رفتارهای ضد اسلامی آمریکا و اذناب آن، واکنش نشان داده و با حفظ وحدت، هوشیاری، بصیرت و موقع شناسی درست، زمینه های شکست این توطئه ی خطرناک را فراهم اوردند.

گفتنی است این تجمع به دعوت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه، دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه، بسیج اساتید دانشگاه، پایگاه مقاومت شهید امینی دانشگاه، بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و هیأت دانشجویی دانشگاه برگزار گردید.

 

نظر شما درباره اين خبر

 

 
 
نام فرستنده
پست الكترونيك  
نظر شما
 
 

همایشها

 

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین

 

 

Copyright © 2005 Buali Sina University. All rights reserved