لینک های مفید

 

 

 

 

  تعداد بازدید :10247458  

.:: به وب سايت دانشگاه بوعلي سينا خوش آمديد. ::.

شرح خبر

 

10/01/1392

اقلیم ایران در موزه تاریخ طبیعی دانشگاه بوعلی سینا

وجود انواع ماهیان و آبزیان، خزندگان، پستانداران تاکسی درمی شده و نمونه های کانی و فسیلی برخی جانوران، این موزه را بسیار دیدنی و جذاب کرده است.

همدان، قدیمی ترین پایتخت است که این امر حکایت از قدمت حیات در این منطقه دارد. موزه تاریخ طبیعی همدان که با الگوها و استانداردهای بین المللی، طراحی و تکمیل شده، نمونه های با ارزشی از این حیات را به نمایش گذاشته است. وجود انواع ماهیان و آبزیان، خزندگان، پستانداران تاکسی درمی شده و نمونه های کانی و فسیلی برخی جانوران، این موزه را بسیار دیدنی و جذاب کرده است. مجموعه ای کم نظیر از نمونه انواع گونه های حیوانی، گیاهی و طبیعی اقلیم ایران و اقصی نقاط کره خاکی درموزه تاریخی طبیعی دانشگاه بوعلی سینا واقع شده است که تماشای آن، ذهن هر بیننده ای را به گذشته و حال، اعماق آب ها و فراز خاک ها می کشاند.

در سالن نخست، نگاره های سنگی کشف شده از مناطق مختلف ایران و دست سازهای مفرغی به نمایش درآمده است. سالن دوم به آبزیان اختصاص دارد که در دو بخش مجزای آکواریوم، انواع ماهیان زینتی آب شیرین مناطق گرمسیری و بخش آبزیان فیکسه شده قرار گرفته اند. در سالن سوم، مجموعه ای از نمونه های کانی فسیلی و سنگ های رسوبی به جا مانده از ادوار مختلف زمین شناسی ایران، جمع آوری شده است.

این موزه در محوطه دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا واقع شده است و بازدید از آن در طول تعطیلات نوروزی، از دوم فروردین ماه جهت عموم همشهریان و مسافران نوروزی آزاد می باشد. گفتنی است ساعات بازدید، همه روزه از ساعت 9 صبح تا 20 شب می باشد.

 

نظر شما درباره اين خبر

 

 
 
نام فرستنده
پست الكترونيك  
نظر شما
 
 

همایشها

 

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین

 

 

Copyright © 2005 Buali Sina University. All rights reserved