لینک های مفید

 

 

 

 

  تعداد بازدید :10246776  

.:: به وب سايت دانشگاه بوعلي سينا خوش آمديد. ::.

شرح خبر

 

30/08/1391

تقدیر از مسؤولان سابق حوزه پژوهشی دانشگاه

در جلسه مورخ 29 آبان ماه شورای دانشگاه، از 5 مسؤول سابق در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و پیمانکار سابق سلف مرکزی غذاخوری دانشجویان، تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در ابتدای این جلسه، رئیس دانشگاه در سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت سالار شهیدان، گفت: رفتار و گفتار ما باید حسینی باشد. دکتر زلفی گل با تأکید بر اینکه عملکرد ما مسؤولین، نباید باعث ایجاد بدبینی در بین مردم شده و ایجاد هزینه برای نظام را در پی داشته باشد، ادامه داد: عمل ما باید موجب تقویت نظام گردد و در این راستا، اعضاء شورای دانشگاه اگر نظراتی جهت اداره بهتر دانشگاه و کاهش مشکلات از طریق تصویب ضوابط لازم دارند، حتما پیشنهادات خود را مطرح نمایند. وی تأکید کرد: هر کس مسؤولیتی دارد، اگر رضای خدا را در انجام وظائف خود مدنظر نداشته باشد، قطعا ضرر خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این جلسه به حاضران توصیه کرد از فرصت ایام پیش رو جهت عرض ارادت به حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به خوبی استفاده کنند. وی با قرائت حدیثی، رجوع مردم به افراد جهت رفع حوائجشان را، خیر و نعمت از طرف خدا برای آن افراد خواند.

تقدیر از خدمات مؤثر دکتر زارعی در نظم و انضباط بخشی به حوزه معاونت پژوهش و فناوری

رئیس دانشگاه در ادامه با اشاره به اولین دستور جلسه شورای دانشگاه مبنی بر تقدیر از چند مسؤول سابق در حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه گفت: دکتر زارعی معاون سابق پژوهش و فناوری دانشگاه، از نیروهای ارزشی و بسیار خوب دانشگاه است که زحمات زیادی در زمینه نظم و انضباط بخشی به حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه متحمل گردید و خدمات مؤثری را در این زمینه انجام داد و صرفا به خاطر مسائل شخصی و جسمی ایشان، با استعفایشان موافقت شد. وی ادامه داد: البته همچنان از تجارب ایشان به عنوان مشاور عالی رئیس دانشگاه، استفاده می شود و همکاری و مساعدت ایشان پس از واگذاری معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه، حتی بیشتر از قبل شده که صمیمانه از ایشان سپاسگزاریم.

دکتر زلفی گل در ادامه از زحمات دکتر قربانی واقعی و دکتر صمدی در طول تصدی مدیریت امور پژوهشی دانشگاه و مرکز رشد و مرکز کارآفرینی دانشگاه تقدیر کرد و با اشاره به خصوصیات اخلاقی و برخی اقدامات مهم آنها، تلاش های چند ساله آنان را ستود. وی با بیان اینکه موزه تاریخ طبیعی دانشگاه از افتخاراتی است که همچون نگینی برای دانشگاه محسوب می شود، گفت: مهندس علیزاده، جوانی اش را برای دانشگاه گذاشته و با ایجاد و گسترش موزه تاریخ طبیعی دانشگاه، یادگار ارزنده ای را از خود به جا گذاشت که ارزش دارد به همین خاطر، تندیس ایشان ساخته شود. او تأکید کرد: مایل بودیم از خدمات مهندس علیزاده در دانشگاه، به صورت مادام العمر بهره مند شویم و چند سال هم بیشتر از سنوات تعیین شده، مدت خدمت وی را تمدید کردیم اما با ابلاغ آئین نامه جدید بازنشستگی توسط شورای انقلاب فرهنگی، اختیارات رئیس دانشگاه در این زمینه محدود شد و نتوانستیم در این زمینه، اقدام قانونی داشته باشیم؛ اما خوشحالیم که همچنان از پتانسیل و تجارب ایشان در استان و کشور استفاده می شود.

رئیس دانشگاه در پایان با اشاره به خدمات آقای جبار ملکی پیمانکار سابق سلف سرویس مرکزی دانشجویان در سال گذشته، گفت: وی همکاری بسیار خوبی با دانشگاه در طول این مدت داشت و علیرغم بستانکاری زیاد از دانشگاه، در یک ماه اول سال تحصیلی جاری نیز، همکاری ویژه ای با دانشگاه مبذول داشت که به رسم ادب، تصمیم گرفتیم در شورای دانشگاه از وی تقدیر بعمل آید.

تشریح اهم اقدامات صورت گرفته 4 ساله در حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه

در ادامه، دکتر زارعی معاون سابق پژوهش و فناوری دانشگاه، ضمن شکرگذاری از فراهم شدن فرصت خدمت در طول 4 سال گذشته و تشکر از هیأت رئیسه دانشگاه، مدیران و کارشناسان حوزه معاونت پژوهشی و معاونین پژوهشی دانشکده ها، تلاش های صورت گرفته در طول مدت تصدی مسؤولیت در این حوزه را مرهون تلاش های همه این مدیران و کارشناسان خواند و گفت: در ابتدای تصدی مسؤولیت، در نظر داشتیم که کلیه امور به صورت سیستمی و قانونمند انجام شود و ضمن اولویت بندی کارها، شأن و جایگاه دانشگاه را در سطح وزارت علوم ارتقاء دهیم که این کار را با انجام فعالیت های مختلف و عضویت در چندین کمیته تخصصی در سطح وزارتی و استان، انجام دادیم.

وی بنیانگذاری آنالیز کمّی و کیفی برون دادهای پژوهشی دانشگاه و دانشکده های تابعه و انجام مقایسه بین دانشگاه با دانشگاه های دیگر و دانشکده ها با یکدیگر، استقلال مالی حوزه پژوهشی(که البته نیاز به اصلاحات دارد)، بازنگری و تصویب آئین نامه های مورد نیاز، استفاده بهینه از نیروهای موجود، اطلاع رسانی هفتگی مقالات منتشره توسط اعضاء هیأت علمی دانشگاه و تشویق افرادی که برای اولین بار مقاله چاپ نموده اند، تدوین نرم افراز پژوهشی، همکاری در برگزاری سمینارها و همایش ها، افزایش اختیارات اساتید در هزینه کرد گرنت، خرید سالیانه بیش از 250 میلیون تومان کتاب، افزایش پهنای باند اینرنت دانشگاه از 8 مگابایت در ثانیه به 64 مگابایت در ثانیه، راه اندازی وایرلس همه دانشکده ها، به روز نگه داشتن امکانات فناوری، روند رو به رشد انتشار کتاب توسط انتشارات دانشگاه و کسب عنوان ناشر فعال استان توسط این انتشارات و قرار گرفتن آن در بین رتبه های برتر کشوری، افزایش تعداد مجلات پژوهشی دانشگاه به 9 عنوان و فعالیت های متعدد مرکز رشد دانشگاه را، از اهم فعالیت های انجام شده در طول 4 سال گذشته خواند.

دکتر زارعی، تأسیس آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه و دانشکده ها، ارتباط قوی با صنعت، چاپ کارت ویزیت اعضاء هیأت علمی، تقویت فعالیت های گروهیِ پژوهشی در بین اعضاء هیأت علمی دانشگاه، تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه، جذب طرح های خارج از دانشگاه، چاپ کتابچه توانمندی های آزمایشگاه و کارگاه های دانشگاه و تشکیل قطب های علمی را، از جمله اقداماتی خواند که برخی اقدامات اولیه در مورد آنها، در حد توان انجام شده، اما نیازمند توجه و اقدام بیشتر جهت به ثمر رسیدن آنها هستیم.

دکتر قربانی واقعی مدیر سابق امور پژوهشی دانشگاه نیز ضمن تشکر از مسؤولان و کارکنان حوزه پژوهشی دانشگاه گفت: افتخاری بود که در حدود دو سال گذشته با تیم دکتر زارعی و مسؤولان دانشگاه به ویژه ریاست محترم همکاری داشتیم و خوشبختانه شاهد پیشرفت های خوبی در سطح دانشگاه بودیم که البته باید دانشگاهیان قضاوت کنند که این پیشرفت ها به چه میزان صورت گرفته است؟ ولی در هر صورت، باید گفت که بیشترین کارها، توسط کارشناسان وکارکنان این حوزه انجام شده است. در ادامه این جلسه، دکتر صمدی مدیر سابق مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه، با بیان اینکه مرکز رشد و پس از آن مرکز کارآفرینی دانشگاه، در سال های ابتدایی فعالیت خود، تنها مراکزی بودند که ایده ها را جمع آوری می کردند، افزود: در این مدت، فعالیت های خوبی صورت گرفت و البته با آغاز فعالیت پارک علم و فناوری، از حجم این فعالیت ها تا حدودی کاسته شد. وی ادامه داد: سرریز دانشگاه به سمت صنعت، تجارت و تولید ثروت نمی رود و بنابراین ارتباط دانشگاه با خارج از دانشگاه، باید تقویت شود.

مهندس علیزاده مسؤول سابق موزه تاریخ طبیعی دانشگاه هم با اشاره به آغاز فعالیت خود در دانشگاه بوعلی سینا از سال 1356، از عشق به همدان و دانشگاه بوعلی سینا سخن گفت و افزود: همه مسؤولین دانشگاه در دوره های مختلف، خوشبختانه با ما همکاری داشتند و من نیز از همه ممنون و قدردان هستم. وی با بیان این جمله که خود را از دانشگاه بوعلی سینا جدا نمی دانم، از ریاست دانشگاه خواست تا زمینه ادغام دو موزه تاریخ طبیعی و مردم شناسی را برای استان همدان فراهم نماید.

در این جلسه دکتر یلفانی به نمایندگی از هیأت رئیسه دانشگاه، دکتر شعبانی به نیابت از طرف رؤسای دانشکده ها و دکتر ذوالحواریه از طرف شورای پژوهشی دانشگاه، از تلاش ها و خدمات آقایان دکتر زارعی، دکتر قربانی واقعی، دکتر صمدی و مهندس علیزاده تقدیر و تشکر نمودند. در پایان این جلسه نیز با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از تلاش ها و زحمات دکتر زارعی، دکتر قربانی واقعی، دکتر صمدی، دکتر ختن لو، مهندس علیزاده و آقای جبار ملکی تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است از اواخر مردادماه گذشته، دکتر ختن لو به عنوان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، دکتر حسین بانژاد به عنوان مدیر امور پژوهشی دانشگاه، دکتر گودرزی به عنوان مدیر پژوهش های کاربردی و رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه، دکتر یاوری به عنوان رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه و مهندس فرشاد مسعودیان به عنوان مسؤول موزه تاریخ طبیعی دانشگاه، منصوب شده و فعالیت های خود را آغاز نموده اند.

 

نظر شما درباره اين خبر

 

 
 
نام فرستنده
پست الكترونيك  
نظر شما
 
 

همایشها

 

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین

 

 

Copyright © 2005 Buali Sina University. All rights reserved